Pirkt māju kredītā?

Ne visi savā dzīvē var atļauties māju, tāpēc mājas pirkšana ir ļoti nozīmīgs un varētu pat teikt, ka atbildīgs solis, jo tā būs vieta, kur visticamāk pavadīsi savu atlikušo dzīvi, tāpēc vēlēsies radīt maksimālu drošības un komforta sajūtu. Tieši šī iemesla dēļ cilvēki vēlas izvēlēties pašu labāku un komfortablāko māju, kas būs atbilstoša viņa vēlmēm un izjūtām. Taču svarīgi atcerēties, ka jāizvēlas arī atbilstošs pirkšanas veids, jo Jūs taču nevēlēsieties, lai notiek tā, ka šī māja nākotnē Jums radītu galvas sāpes?

Šoreiz apspriedīsim konkrētu jautājumu par mājas pirkšanu kredītā – Tas pavisam noteikti nav viegls lēmums, tāpēc izvēloties sev atbilstošo aizdevēju, var paiet pat nedēļām, ticiet vai nē, bet tā ir statistika. Pats pirmais, kas Tev būtu jādara – pavisam noteikti jāiepazīstas ar maksimāli daudz kredītu izsniedzēju piedāvājumiem, lai uz ātru aci tos varētu salīdzināt kaut vai ar procentuālo samaksu, kas tev būtu jāmaksā paņemot māju par piemēram 100’000 Eiro. Jāatceras arī tas, ka šāds kredīts tiek iekļauts pie hipotekārā kredīta grupas un kā zinām – hipotekārā kredīta aizdevums ir ilgtermiņa aizdevums, un šis aizdevums parasti jāatmaksā vairāku gadu garumā, jo diez vai Tu būsi spējīgs māju atmaksāt vien gada laikā un tieši šeit var ņemt vērā faktu, ka pat nelielas izmaiņas aizdevuma līgumā var mainīt procenta maksājumus visu gadu garumā – tādējādi šīs mazās un it kā niecīgās izmaiņas varētu Jums ietaupīt milzu naudu – tāpēc ļoti svarīgi ir izvērtēt maksimāli daudz iespējamos kredītu devējus, ja paņemsiet pirmo, uz kuru paskatīsieties, iespējams uz visu  kopējo fonu pārmaksāsiet tūkstošiem Eiro, taču tā vietā Jūs varējāt apskatīties un atrast izdevīgāku aizdevēju, tādējādi nepārmaksājot vairākus tūkstošus Eiro, kas būtu tikai Jūsu slinkuma vai nezināšanas dēļ.

Tālāk sekos dažādas un ļoti aktuālas darbības, kurām jums noteikti vajadzētu pievērst uzmanību.  Pavisam noteikti Jums jāpievērš  uzmanība dažādu aizdevēju procentu likmēm, kā arī to atlaidēm vai īpašām akcijā, jo tieši šīs mazās akcijas, var dot milzīgu naudas ietaupījumu, ja ņemat māju kredītā uz vairākiem gadiem. Jums noteikti jānoskaidro, visas detaļas par jebkādiem papildu maksājumiem, kā arī to apjomu.