Mājokļa pirkšana Ķengaragā

MājoklisKatram sākumā ir jāizšķiras vai viņš vēlas iegādāties pirmo dzīvesvietu  viens vai apdomāt soli uz priekšu pirkt  mājokli, kad jau veidosies ģimene, ja viens tev jāapzinās, kad jābūt ļoti labiem, patstāvīgiem ienākumiem, lai banka piešķirtu kredītu vienai personai bez galvojuma.

Krāt naudu pirmajam mājoklim ir labi, kad neesi uzņēmies nekādas parādsaistības un nauda ir tikai tava un lemt kur tā aizies ir tikai tavā ziņā. Bet šim variantam ir būtisks mīnus, tam būs jāvelta liels laika periods vairāku gadu garumā, kuru laikā tev nāksies dzīvot pie vecākiem vai īrēt dzīvokli, kas nav tas lētākais prieks.

Ja esat kupla ģimene, kura pagaidām īrē, bet vēlas, lai būtu pašiem sava mājvieta, tad ir jāizvērtē visi savi ienākumi, tēriņi un uzkrājumi, kas ņemot kredītu būs ļoti svarīgs faktors, uz ko kredītiestāde vērsīs to lielāko uzmanību jūsu lietas izskatīšanā, kā arī viens no faktoriem ir jūsu kredīvēstures stāvoklis.

Ķengaragā šobrīd ir daudz ģimeņu, kas nevar atļauties nopirkt dzīvokli par saviem līdzekļiem, ne arī nav pietiekamu līdzekļu pirmajai iemaksai bankā, kā arī nevar noformēt aizdevumu līdz 25 gadu ilgam periodam. Tagad valsts ir izstrādājusi projektu, kas sniedz valsts galvojumu jaunām ģimenēm pirmajai iemaksai atkarīgi no ģimenes cilvēku skaita ģimenē vai ir viens bērns vai 2, vai 3 ir atkarīgs cik lielu procentu valsts galvos ģimenes labā tie ir 5 – 20% apmērā. Bet ir jāseko līdzi aizdevuma piešķiršanas gaitai ziņās televīzijā, radio vai internetā, kad tuvojas budžeta pieņemšana, jo valsts budžetā var nepietikt līdzekļu šo programmu īstenot.

Ir svarīgs jautājums, kas ir sev jāuzdod, cik dārgu nekustamo īpašumu vēlaties iegādāties, jo no tā ir atkarīgs kāds ir īpašuma stāvoklis un vērtība. Bankas noteikti pieprasīs dzīvokļa vai mājas novērtējuma aktu, kas noteiks jūsu kredīta piešķiršanas summas lielumu.  Tāpēc pie šī jautājuma jāpieiet nopietni un nepārvērtējiet savu maksātspēju, jo vēlāk nāksies domāt par dzīvesvietas maiņu vai pārdošanu, kas šobrīd Latvijā nav tas ātrākais process, jo cilvēkiem nav lielu naudas uzkrājumu vai nav pietiekoši lieli ikmēneša ienākumi, lai ņemtu aizdevumu no kredītiestādēm.

Tāpat ir svarīga jūsu nekustamā īpašuma atrašanās vieta, jo tas tuvāk pilsētas centram, jo tas ir dārgāks. Un nekustamā īpašuma infrastruktūrai nav mazsvarīga nozīme. Tāpēc neuzstādiet augstus standartus, kuri pēc tam var nest rūgtu vilšanos, kas kardināli mainīs jūsu tēriņu ieradumus un liks savilkt ciešāk jostu ikdienas izdevumu plānos.

Esiet prātīgi savā lēmumā, vai pagaidām īrēt un iekrāt naudu, vai izšķirties par nopietnu soli – kredītu, bet pirms tam der izskatīt visus zemūdens akmeņus, kas var slēpties zem vilinošās iespējas aizņemties no bankas, kredīta kompānijas piedāvājumiem vai privātiem kreditoriem, jo no tā ir atkarīga jūsu finansiālā stabilitāte.