Kā strādāt gudrāk nevis vairāk?

Mēs visi strādājam, mēs dodamies uz darbu vai mācamies vai darām ko citu, bet mēs visi strādājam. Liela daļa mūsu dzīves tieši arī paiet strādājot. Protams, darbs par kuru saņemam atalgojumu ir galvenais par ko mums ir jāuztraucas, jo šādi mēs pelnām sev un savai ģimenei iztiku.

Daudzi no mums tā arī strādā visu mūžu un dara to ļoti smagi, bet rezultāti ir diezgan niecīgi vai nav īpaši pamanāmi. Tajā pašā laikā, daudzi citi atrod iespējas kā strādāt gudrāk un šos rezultātus, pat ja tie nav īpaši lieli, padarīt vērtīgākus.

Lai varētu teikt ka strādājat gudrāk nevis vairāk ir nepieciešams rast balansu starp darbu un dzīvi. Lai to izdarītu nepietiek ar labāk atalgotu darbu vai mazākām darba stundām. Lai tā būtu, jums ir jāstrādā, bet darbs nedrīkst laupīt laiku citām, dzīvei tik svarīgajām lietām. Piemēram, ja esam pārguruši no garās darba dienas tāpēc atnākot mājās iekrītam gultā un neko vairs nevaram, jūs strādājat smagi, bet ne īpaši gudri. Protams, ir darbi kur citādi nemaz nevar, bet daudzi strādā darbu kur nav nepieciešama īpaša fiziska piepūle, tomēr rezultāts ir tāds pats. Lai no tā izvairītos ir jāiemācās nošķirt profesionālo no privātā. Jāprot regulēt savs stresa līmenis un pārdzīvojumi kuri rodas darba dēļ.

Bieži vien mēs darbā darām vairāk kā mums tas būtu nepieciešams. mēs cenšamies lai mūs paaugstinātu vai pieliktu pie algas, bet arī te ir jābūt mēram. Ir jāprot sevi taupīt arī tad, kad liekas, nav citas izvēles kā strādāt vairāk un vairāk. Šādos brīžos ir svarīgi plānot savu darbu nevis paļauties uz citiem vai vienkārši strādāt kā sanāk. Darba diena ir jāpiepilda tā, lai nenāktos lieki pārstrādāties. Ja jūs spējat strādāt visu šo paredzēto laiku ar pilnu atdevi, iespējas ka nāksies strādāt vairāk samazinās. Arī vadība redz un novērtē tos, kas spēj paveikt visu laikā un nav jāsteidzas vai jāpaliek darbā ilgāk. Šī pamatā ir laika plānošana.

Protams, daudzi teiks ka gudrāk ir atrast kādu kurš palīdzēs, tā arī ir. Bieži vien mēs cenšamies visu izdarīt paši, cenšamies atstāt labu iespaidu, bet palūgt palīdzību kad tā ir nepieciešama nebūt nav slikti. Tas ne tikai palīdz jums samazināt darba apjomu, bet arī parāda ka spējat strādāt komandā un necenšaties visu izdarīt pats.

Savā būtībā, lai strādātu gudrāk jums ir jāstrādā ar pilnu atdevi, bet nedrīkst ar to aizrauties. Ir jāzina savi limitu un jāprot sadalīt laiks, ne tikai darbā, bet arī atpūtā. Visi var strādāt daudz, bet ne visi iedomājas ka varētu strādāt gudrāk.