Dzīvokļa nomaksa un piedāvājumi

NamsParasti, iegādājoties dzīvesvietu uz kredīta, mums tiek prasīts arī pašu ieguldījums, kas var sniegties līdz pat 30 % no kredīta summas. Tas nozīmē, ka pirmā iemaksa ir vai nu jāsakrāj, vai jāpārdod kāds cits īpašums, kura vērtība sedz vajadzīgo summu. Bez pirmās iemaksas var iztikt tie, kas izvēlas DNB piedāvāto pirmo iemaksu kā īres maksājumus. Shēma ir šāda: Jūs sadarbojaties ar Salvus nekustamajiem īpašumiem un atrodat šīs kompānijas piedāvājumā mājokli, kas atbilst Jūsu iespējām un kas atzīmēta „uz nomaksu”. Kad bankā būsiet uzzinājis, cik liels ir nomaksas apjoms, ar vajadzīgajiem dokumentiem būsiet apliecinājis savu kredītspēju un parakstījis līgumu, veiksiet pirmo maksājumu 3-4 nomaksas maksājumu apmērā. Katru mēnesi apmēram vienu līdz pusotru gadu maksājot kārtējo nomaksas maksājumu un komunālos maksājumus, Jūs būsiet sakrājis pirmo iemaksu un varēsiet iesniegt bankā hipotekārā kredīta pieteikumu par atlikušo summu. Šajā brīdī tiek noformēts hipotekārais kredīts, un mājoklis ir Jūsu īpašumā. Tālākā kredīta apmaksa notiek ikmēneša maksājumu veidā, kas jāievēro pilnā apmērā un līgumā noteiktajā termiņā.

Arī nekustamie īpašumi Sandlers Nami piedāvā dzīvokļus uz nomaksu. Jums jāizvēlas īpašums, jāveic pirmā iemaksa vismaz 20 % apmērā, un Sandlers Nami iegādāsies īpašumu Jūsu vietā. Taču, neraugoties uz nomaksu, īpašums kļūst Jūsu tikai līguma darbības beigās.

Kā skaidro SIA Nekustamie īpašumi Māja, pērkot uz nomaksu, Jūs ievērojami ietaupāt uz bankas procentu rēķina, kā arī nav jāuzrāda formālās izziņas, ko pieprasa bankas. Māja ziņo, ka, ņemot kredītu bankā, ikmēneša maksājums būtu līdzīgs, taču viss samaksātais tiek novirzīts pamatsummas samazināšanai, nevis bankas procentu samaksai. Savukārt Māja par īpašumu prasa pirmo iemaksu tikai 1000,- eiro un vairāk apmērā, kā arī atkrīt visas parastās izdevumu kategorijas: īpašuma novērtēšanas izmaksas, notāra izmaksas un Zemesgrāmatas nodevas. Taču ikmēneša maksa tiek solīta līdzīga tai, par ko Jūs dzīvokli varētu īrēt. Sākotnēji līgums tiek slēgts uz trim gadiem vai citu termiņu, atkarībā no pirmās iemaksas lieluma. Pēc tam līgumu iespējams pagarināt.